Karar

“Yaptıkların başkalarına daha fazlasını hayal edebilmeleri için ilham kaynağı oluyorsa, sen de daha fazla öğren, daha fazla yap ve daha da iyi ol, çünkü sen bir lidersin” diyor John Quincy Adams*. Başarısızlıkların nedeni çok çeşitli olabilir, ama tüm başarıların altında doğru kararlar yatar. İş hayatımızın her adımında karşımıza çıkan yol ayrımları, bizim kariyer ağacımızı oluşturur. Bu yol ayrımlarının başına geldiğimizde nasıl karar vermeliyiz? Önyargılarımızdan, bizi sürekli hataya sürükleyen, yoran, uğraştıran güçlüklerden nasıl kurtulabiliriz?
Yalnız kişisel olarak değil, karar verme inisiyatifini tanıdığımız tüm ekip üyelerimizden de doğru muhakeme yeteneğini beklemek hakkımız değil mi? Ya da içinde yer aldığımız takım sayesinde, karar süreçlerimizin hepsinin daha başarılı olacağına güvenebilsek acaba her şey ne kadar farklı olurdu?

Herkesin şanslarının eşit olduğu bir ortamda kararları yarıştırarak fark yaratılabilecek ve farkındalık kazanılacak bir eğitim…(* 6. Amerikan Başkanı)

Kazanımlar

  • Karar verme süreçlerinden sistematik olarak en karlı şekilde çıkmak
  • Doğru takım işleyişi sayesinde güvenle karar almak ve rekabette öne geçmek